Açık hava reklamcılığı, reklam sektörünün geleneksel mecralarından biridir. İçinde bulunduğumuz Teknoloji Çağı’nda reklamcılık, dijitale doğru evrilmiştir. Dijital ortam ve sosyal medya, başta gençler olmak üzere bütün tüketicilerin en büyük kullanım alanı olmuştur. Reklam da sosyal bir olgu olduğu için bu gelişmelerden etkilenmiştir.
Bu etkilenmelere rağmen açık hava reklamcılığı, etkisini kaybetmemiş tam tersi sektördeki yerini arttırmıştır. Sektörde artan rekabet, markaları birçok tanıtım yoluna itmiştir. Markalar, hedef kitlelerine ulaşabilmek için bütün reklam mecralarını değerlendirmektedir.
Bu mecralardan biri olan açık hava reklamcılığı, markaların tanıtımı ve reklamları için büyük bir önem taşımaktadır. Açıkhava reklamcılığı çeşitleri ile sektör fark etmeksizin tüm markalar bu alana doğru yönelmektedir. Piyasada sıkça kullanılan açık hava reklamları:

-Billboard reklam,
-Giantboard reklam,
-Durak ve tabela reklamları,
-Megalight reklam ve
-Totem reklam çeşitleri sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu çeşitlerin tamamı için hizmet veren firmamız, müşterilerin istediği ebat ve boyutlarda destek sağlamaktadır. Açık hava reklamcılığı, reklamcılık sektörünün vazgeçilmez unsurlarından biridir ve günümüzde de bu özelliğini korumaktadır.

                    

Totem Reklam Nedir?

Totem reklam tanım olarak; ayak ya da direk üstünde bulunan tabelalardır. Bu özelliği ile diğer türlerden ayrılan totemler, tüketicilere büyüklüğü ve sağlam yapısı ile hizmet vermektedir. Genellikle demir malzemeden yapılan totemler, kaza ve olumsuz hava durumlarına karşı dayanıklı olması ile sektörde tercih edilmektedir.
Totem reklam çeşitleri açısından firmamız; ışıklı, ışıksız, üç boyutlu ve magnifikasyon seçenekleri sunmaktadır. Geceleri de dikkat çekmesi açısından ışıklı totemler, firmamız tarafından müşterilerine tavsiye edilmektedir.
Markalar, totem uygulamalarını genellikle ışıksız olarak tercih etmektedir. Bu durum, reklamın doğasına aykırıdır. Reklam, gün ya da saat fark etmeden sürekli yapılması gereken bir kavramdır. Açık hava reklamcılığı kapsamında da bu durum sürekli atlanmaktadır. Firmamız, sahip olduğu ekipman ve yılların getirdiği birikim ile totemleri ışıklı olarak kurmaktadır. Bu sayede gece ve gündüz, markanın ismi ve reklamı etkili bir şekilde tüketicilere sunmaktadır.
Totem reklam fiyatları diğer türlere göre biraz daha fazla olmasına rağmen uzun yıllar kullanılması ile markalara büyük katkı sağlamaktadır.

Totem Reklam Kullanım Alanları

Totem reklam kullanım alanları için tüketicilerin hareket noktaları seçilmektedir. Totem reklamlar; fabrika merkezlerine, otoyol kenarlarına, AVM çevresine ve şehirde izin verilen bazı noktalarda kullanılmaktadır. Şehirde bütün noktalarda kullanılmamasının sebebi; büyük olması nedeni ile hem trafik hem de maliyet açısından bazı zorunlulukların olmasıdır.
Totem reklam markalar tarafından otoyol kenarlarında sıklıkla tercih edilir. Özellikle büyük şehirlerde, tüketiciler işe ya da eve giderken günün belirli bir kısmını yolda geçirmektedir. Markalar, bu fırsattan yararlanarak trafiğin yoğun ve kalabalık olduğu noktalara totem dikmektedir.
Sektörde önde gelen ve bulundukları şehrin ekonomisini ayakta tutan firmalar da totem reklam uygulamalarına ağırlık vermektedir.